ПЕРЕМИШЛЬ (QHA) -

3 червня вулицями польського міста Перемишль пройшла традиційна щорічна процесія, присвячена святу української національної пам'яті.

Учасники пройшли ходою на кладовище у селі Пикуличі, де відбулася панахида і покладання квітів.

Тим часом, під час ходи три поляка принесли з собою антиукраїнські банери. Люди, які тримали цей банер, не супроводжували колону, а тільки стояли вздовж дороги, якою йшли учасники маршу. Тому до кінцевої точки — українського військового кладовища дісталися без інцидентів.

Організаторами урочистостей виступили Перемишльське відділення Об'єднання українців Польщі та парафіяни Кафедрального собору УГКЦ св. Івана Хрестителя у Перемишлі.

Акції у Перемишлі пов'язані з вшануванням пам'яті інтернованих вояків і старшин Армії Української Народної Республіки і полонених воїнів Української Галицької Армії. Вони через жахливі побутові умови і епідемії тифу 1918 — 1919 рр. померли в таборі біля села Пикуличі (нині це територія міста Перемишль), де їх і поховали на українському військовому цвинтарі.

У братських могилах поховано орієнтовно 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, армії УНР, у двох братських могилах покояться 47 українських патріотів, воїнів і старшин УПА.

Раніше QHA писало, Польща відновить пам'ятник Українській повстанській армії (УПА) в Грушовичах.

Нагадаємо, акти вандалізму щодо пам'ятників воїнам УПА отримали в Польщі систематичний характер. Ситуація загострилася після затвердження 22 липня 2016 року резолюції про визнання Волинської трагедії актом геноциду з боку українців.

Джерело: УНІАН

QHA