КИЇВ (QHA) -

Викиди шкідливих речовин заводу "Кримський титан" в анексованому Криму забруднили повітря, воду і грунт, заявив Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш, йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

За словами чиновника, екологічна ситуація у зв'язку з викидами носить серйозний характер.

— Ситуація з викидами в атмосферу шкідливих речовин, яка склалася на заводі "Кримський титан" в анексованому Російською Федерацією Криму, носить серйозний характер. На території виявлені пари забруднюючих речовин і самі речовини у повітрі, воді та на грунті.

Черниш зазначив, що співробітники державних органів спілкуються з людьми, які перетинають адмінмежу з Кримом.

— Симптоми у них частково збігаються з тими симптомами, які спостерігаються у жителів на контрольованій території. Комісія взяла декілька проб у селі Преображенка — поблизу адміністративного кордону з боку Херсонської області, це майже впритул до титанового заводу, тому що частина кислотонакопичувачів розміщена на території Херсонської області.

Черниш зазначив, що в людей, які проживають на тимчасово окупованій території, є ознаки ураження дихальних шляхів.

— Виходячи з результатів аналізу повітря ми думаємо, що це був сірчистий ангідрид. Це частково пояснює зміну кольору і пошкодження поверхонь побутових предметів і транспортних засобів, які спостерігалися в Армянську і в довколишніх населених пунктах в окупованому Криму.

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій закликав міжнародні організації направити в окупований Крим незалежну моніторингову комісію, яка б надала оцінку хімічним викидам. Він зазначив, що якщо комісію не допустять на півострів, екологічну катастрофу необхідно визнати ще одним фактом хімічної атаки з боку окупаційної влади.

Незважаючи на запевнення голови окупованого Криму Сергія Аксенова про те, що завод «Кримський титан» призупинив виробництво, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв заявив, що завод продовжує працювати.

Джерело: РБК Україна

QHA