ПРАГА (QHA) -

У столиці Чехії Празі відбудеться церемонія вшанування пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу 1944 року, повідомляється на сайті МЗС України.

Акція відбудеться 18 травня о 17:30 біля пам'ятника жертвам комуністичного терору.

— Запрошуємо взяти участь у вшануванні пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу 1944 року, яке відбудеться у Празі 18 травня о 17:30 біля пам'ятника жертвам комуністичного терору, — йдеться у повідомленні.

В інформації також зазначається, що під час основної хвилі Депортації 18 – 20 травня 1944 року було виселено 180 014 чоловік.

Відзначимо, що 18 травня у Лондоні відбудеться вечір пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу 1944 року. Захід відбудеться в Українському культурному центрі при Асоціації українців Великобританії.

У рамках заходу, який розпочнеться о 18:00, буде показаний фільм Неше Сарисой Каратай "Киримоглу: боротьба одного народу", продюсером якого виступив представник Меджлісу кримськотатарського народу в Туреччині, глава Фонду «Емель», продюсер державної телерадіокомпанії Туреччини Зафер Каратай.

Як писало QHA, 13 травня в Анкарі о 14:00 відбувся мітинг пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Посол України в Туреччині Андрій Сибіга взяв участь в траурному мітингу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Анкарі та зачитав звернення міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

QHA