СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

На смак і запах води з-під кранів у Сімферополі впливає фітопланктон у Сімферопольському водосховищі, який росте через спекотне і посушливе літо.

Про це «Кримінформу» заявили у прес-службі підконтрольного Кремлю ДУП РК «Вода Криму».

— Що стосується скарг кримчан на запах, колір і смак води, то причина — розвиток фітопланктону. Це така мікротрава, яка у малих кількостях не несе ніякої небезпеки для здоров'я людей. А причина його розвитку — спекотне і посушливе літо, — повідомив інженер-хімік центральної лабораторії сімферопольської філії «Води Криму» Ірина Тодорова.

За її словами, лабораторія щодня відбирає проби води у 13 контрольних точках міста. Вода нібито відповідає усім нормам і безпечна для жителів Сімферополя.

— Жителі міста можуть пити воду і не хвилюватися за своє здоров'я, — вважає Тодорова.

 

QHA повідомляло, що жителі анексованого Сімферополя скаржаться на підозрілий запах і присмак води з-під кранів. Фільтри і кип'ятіння не допомагають позбутися цього запаху.

Під час дослідження на санітарно-хімічні показники понад 9 тисяч проб питної води в окупованому Криму виявили 6,9% таких, що не відповідають нормативам проб. У воді зафіксували порушення проб жорсткості, мінералізації, вмісту хлоридів, сульфатів, нітратів кольоровості, каламутності.

 

Джерело: Крыминформ

QHA