МОСКВА (QHA) -

Федеральна служба виконання покарань (ФСВП) почне примусово годувати українського режисера Олега Сенцова, якщо голодування становитиме загрозу його життю, заявив відповідальний секретар Громадської спостережної комісії (ГСК) Москви Іван Мельников.

За його словами, у ФСВП є свій регламент, згідно з яким діятиме адміністрація в'язниці.

— 100 днів голодування — це дуже складно, він (Сенцов), звичайно, зобов'язаний вживати суміші, інакше б уже помер. Федеральна служба виконання покарань має свій регламент, і якщо його життю загрожуватиме небезпека, то його годуватимуть примусово, — сказав Мельников.

Він назвав голодування Сенцова неефективним способом відстоювання своїх прав.

— Я не вважаю, що голодування — ефективний спосіб відстоювання своїх прав, це тільки шкодить здоров'ю. Але потрібно розуміти, що Сенцов у цьому випадку йде на принцип, — сказав відповідальний секретар ГСК.

Нагадаємо, 21 серпня, у 100-й день голодування в'язня Кремля Олега Сенцова у Києві відбулася акція "Солідарність з Олегом Сенцовим". Учасники акції вчергове закликали російську владу припинити переслідування громадян України в Криму і РФ, а також зачитали свої листи Олегу Сенцову.

МЗС України вимагає від РФ негайно звільнити українського режисера і закликало світ у зв'язку із цим посилити тиск на РФ.

Раніше четверо спецдоповідачів ООН закликали РФ "негайно і без усіляких умов" звільнити українського режисера, в'язня Кремля Олега Сенцова. У заяві представників ООН йдеться, що життя Сенцова знаходиться "у неминучій небезпеці".

Джерело: Інтерфакс

QHA