МОСКВА (QHA) -

У Росії вшанували пам'ять жертв нападу терористів на школу в Беслані (Північна Осетія) 1–3 вересня 2004 року.

У Москві жителі зібралися у місцях скоєння інших терактів, а саме — біля театрального центру на Дубровці, у переході на Пушкінській площі, а також у місцях вибухів у житлових будинках на Каширському шосе і вулиці Гур'янова.

У центрі міста відбувся мітинг «Без слів». Учасники заходу поклали квіти та вінки до монументу «В пам'ять про жертв трагедії у Беслані».

Рух «Весна» у Санкт-Петербурзі має намір провести сьогодні, 3 вересня, щорічну пам'ятну акцію по вулиці Малій Садовій, де запалять 334 свічки — кожні жертві теракту.

Нагадаємо, середню школу №1 Беслана захопила група чеченських бойовиків 1 вересня 2004 року. Понад 1,2 тис осіб — школярі, їхні батьки та вчителі — опинилися у заручниках. Протягом трьох днів їх тримали у наповненому вибухівкою спортивному залі школи без їжі й води. У результаті теракту загинуло 334 людини, у тому числі 186 дітей. Інвалідами стали 126 осіб, у тому числі 70 дітей.

QHA повідомляло, що РФ заплатить 3 мільйони євро сім'ям жертв теракту в Беслані.

У квітні 2017 року ЄСПЛ оголосив рішення, що Росія використовувала надмірну силу для штурму школи, у результаті чого було вбито велику кількість заручників. Він також постановив, що влада не вжила розумних превентивних заходів, незважаючи на те, що бойовики планують атакувати навчальний заклад.

Джерело: Радіо Свобода

QHA