КИЇВ (QHA) -

У Росії завершилося попереднє розслідування у справі незаконно утримуваного в РФ 19-річного українця Павла Гриба. Про це повідомила російський адвокат Марина Дубровіна.

Вона зазначила, що підготовче слухання у справі українця відбудеться у Північно-Кавказькому окружному суді 2 липня. Вже за декілька тижнів справу почнуть розглядати по суті. Наразі Гриба доставили у ростовське СІЗО ФСБ.

Адвокат закликала підтримати українця в суді.

— Я просила б тих людей, які можуть, приїхати і підтримати Павла в суді. Я сподіваюся, що це не буде закрите засідання. В усякому разі, приводу для цього зараз немає.

За словами Дубровіної, Гриб за час перебування у російському СІЗО не отримав жодного листа.

— Увесь цей час він перебував у такому інформаційному вакуумі. І підтримка вдихне у нього життя.

За її словами, стан здоров'я Павла Гриба значно погіршився через відсутність належного лікування.

Під час розслідування адвокат часто підкреслювала, що українця викрали на території Білорусі. У РФ, в свою чергу, продовжують наполягати, що Гриб сам перейшов кордон у Смоленській області, де його затримали.

Відзначимо, у ЄС раніше заявили, що очікують негайного звільнення Павла Гриба та інших українських громадян, незаконно утримуваних в Росії.

Нагадаємо, Павло Гриб зник безвісти 24 серпня 2017 року в Білорусі. Як пізніше він розповів, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди у цивільному і передали іншим невідомим у лісі. Більше доби Павла тримали у приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

Джерело: Українська правда

QHA