РІВНЕ (QHA) -

Три роки минуло від найтрагічнішої, як називають нині, події в сучасній історії України. За різними даними, в Іловайському котлі загинуло близько 500 військовослужбовців, дехто називає навіть цифру у тисячу осіб, ще сотні були поранені.

У містах України в кінці серпня проводять молебні, щоб вшанувати та згадати загиблих. У Рівному на центральній площі розмістили інформаційні стенди, присвячені цій трагедії. Люди також могли побачити фотографії боїв.

Щоб помолитися за українських вояків, на майдан прийшли громадяни різного віку — були пенсіонери та діти.

Усі разом виконали Гімн України, а священики прочитали молитву.

Як розповідає один із присутніх на ім'я Юрій, обов’язком кожного громадянина є прийти та вшанувати пам'ять загиблих. 

— Іловайськ показав, що ми є, що ми нація, що ми здатні опиратися значно потужнішій силі. Треба розуміти, що люди виявили справжній героїзм. Ми зобов’язані це пам’ятати, наголосив він.

Також кореспонденту QHA вдалося зустріти вояка, який служив в АТО та пам’ятає ці події. Чоловік каже, що хлопці під Іловайськом не знали, як діяти, а українське командування не взяло на себе всієї відповідальності:

— Не був у самому котлі. Ми були поруч. Я як кадровий військовий розумію, що там не було людей, щоб покомандувати. Людей побили ні за цапову душу. У нас також руки чесалися, коли ми відпустили їх зі Слов’янська. Вони йшли вільно по дорозі. Але ми залишилися порядними до кінця. А вони що зробили? Ніби дали «коридор». І на які Мінські угоди тепер можна розраховувати? Одне тільки хочу сказати: тримайте порох сухим… Шкода, що за цю трагедію ніхто не був покараний, але декого варто було б розстріляти. Адже наше командування також винне. Солдати не знали, що робити, згадує військовий Геннадій Галицький.

Капелан отець Тарас наголосив, що українцям слід позбутися меншовартості, та розповів про свої спостереження під час служби на Сході.

— Ми маємо показати родичам загиблих, що ці жертви були недаремними, сказав він. 

Нагадаємо, у Києві на Михайлівській площі також вшановували пам'ять українських вояків, які стали жертвами Іловайського котла. 

QHA