РІВНЕ (QHA) -

Сьогодні у Рівному в НВК №12 на день народження відомої української поетеси Ліни Костенко представили унікальний вишитий збірник її творів «Я поцілую мальву в щоку». Над книгою її автор — рівненська майстриня Олена Федорова — працювала близько двох років. Більшу частину їй вдалося виконати самій, однак до роботи приєдналися й інші вишивальниці.

Розміри книги — 60 см на 42 см, вага — 5 кг, обкладинку спеціально виготовляли у Львові з найтоншої шкіри зеленого кольору і прикрашали вишитими мальвами. Усього в книзі представлено 72 поезії Ліни Костенко.

Майстриня розповідає, що це вже сьома її подібна робота. До цього вона створила книги Шевченко, Франко і чотири Євангелія, а далі планує працювати над вишиванням «Лісової пісні» Лесі Українки.

Книга Ліни Костенко буде виставлятися у книжковому магазині «Слово» у м. Рівне, потім вона буде подорожувати школами і вищими навчальними закладами міста, і в підсумку поїде до музея книги і друкарства в Острозі.

— Це прояв любові до автора. Це людина, яка надихає і дає сили жити і любити, — говорить Олена Медведєва.

На презентації вишивальниця подякувала заступнику міського голови Рівного Галині Кульчинській і всім, хто допомагав у створенні цієї книги.

— Поезії були відібрані самою Оленою Медведєвою. Назву також вона сама підібрала, — зазначає Галина Кульчинська. — Це те, що зроблено на століття. Це велика повага і велика енергія у даному випадку декількох людей, які приєдналися до цього.

Міська влада Рівного думає над тим, щоб знайти місце для зберігання таких робіт.

Ліна Костенко знає про презентацію книги. Від її доньки — Оксани Пахльовської — надійшов лист подяки.

— Дякую за такий несподіваний прекрасний сюрприз. Передала мамі. Вона теж дуже дякує талановитій майстрині і всім, хто причетний до такого дивовижного подарунку, — йдеться у листі.

Галина Кульчинська пообіцяла, що в Олени Медведєвої буде можливість особисто відвезти книгу Ліні Костенко.

QHA