РІВНЕ (QHA) -

У Рівному розпочала роботу виставка, присвячена Українській Повстанській Армії «УПА: історія нескорених». На відкритті виставки діячі культури та представники влади розповіли, наскільки на сьогодні є важливим пам’ятати подвиги українських вояків.

Відвідувачі музею можуть побачити оригінальні фото, раритетні документи та цікаві артефакти, що стосуються повстанців. Крім того, досліджується тема криївок.

Всього експозиція включає 32 двометрових банери, кожен з яких являє собою окремий розділ в історії УПА. Також представлені кримінальні справи на учасників УПА, пропагандистські видання українського визвольного руху.

Як розповів заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський, в області цього року відзначається 75-річчя створення УПА і з цього приводу організовується низка заходів.

— Українська Повстанська Армія — це була потужна 300-тисячна структура, яка відзначалася одним важливим моментом вона не капітулювала, а боролася до кінця. Завдяки їхньому подвигу ми маємо сьогодні Українську державу. Тому закликаю усіх приходити, дивитися та розповідати іншим,  наголосив Олексій Бучинський.

— Такі сторінки нашої історії справді варто героїзувати. Адже, якщо ми цього не будемо робити, то нове покоління, мабуть, не оцінить ціну незалежності та свободи нашої держави. Свідченням цього є сьогодні те, що ті загони, які захищають нас від ворога, носять імена тих героїв, які були в Українській Повстанській Армії. Тобто історія сьогодні продовжується у боротьбі за нашу незалежність,  стверджує депутат Рівненської обласної ради Алла Черній.

— Вважаю, що до цього слід долучити і школи, і вищі навчальні заклади. Багато дітей не знають нашої історії. Думаю, що ця виставка дасть змогу зрозуміти багатьом людям суть визвольної війни, яка була у ХХ столітті. Сподіваюся, що через цей зал пройде якомога більше людей,  сказав начальник обласного управління культури та туризму Ярослав Мельник.

— На виставці можна знайти оригінальні документи, підпільні газети, брошури, які несуть відбиток героїчної боротьби, яка тоді тривала. Значна частина документів була втрачена. Нашим обов’язком як вчених було вивчити цю боротьбу та популяризувати серед молодого покоління, зазначив заступник директора Державного архіву Рівненської області Іван Дем’янюк.

Виставка «УПА: історія нескорених» працюватиме протягом двох тижнів.

Нагадаємо, у Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрилася виставка «Геній і море»

QHA