РІВНЕ (QHA) -

Сьогодні, 22 січня, в День Соборності України у Рівному у приміщенні Державного обласного архіву відкрилася виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917–1921». Матеріали виставки базуються на документах, які зберігаються в центральному архіві Києва та регіональних архівах. Всього представлено близько 20 банерів, на яких можна ознайомитися з подіями в Україні у 1917-21 роках та біографіями видатних осіб того часу.

На відкриття завітали і перші посадовці області — заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський.

Як зазначив директор Державного архіву Рівненської області Олег Дзецько, подібні виставки відкрилися по всій Україні.  

— Радянська історіографія не визнавала самого факту Української революції.Тому метою цього заходу є популяризація документів, наданих нам Інститутом національної пам’яті, наголосив Олег Дзецько.

— Як відомо, Указом президента протягом чотирьох років ми відзначаємо події, які відбувалися сто років тому. Саме сьогодні сто років тому був підписаний Четвертий Універсал УНР. Якби все тоді відбулося добре, то ми б з вами могли відзначати День Незалежності не 24 серпня, а сьогодні… Тоді більшовики також не визнавали, що їхні війська перебувають на території УНР. Тобто можемо казати, що історія повторюється. Тож давайте будемо пам’ятати уроки історії, закликала Світлана Богатирчук-Кривко.

— Ця виставка гарно кореспондується з тими матеріалами, які є у Державному архіві Рівненської області, де знаходяться унікальні матеріали, які безпосередньо пов’язані з цією виставкою, додає історик Андрій Жив'юк.

Зокрема у Держархіві Рівненської області представлені оригінальні документи, які радянська влада приховувала, слідчі справи репресованих учасників подій Української революції, їхні автобіографічні спогади, а також часописи, які видавалися у той період.

Виставка прцюватиме протягом тижня. 

Нагадаємо, у Києві презентували веб-сайт та інтерактивну карту про події Української революції 1917-21 років.

QHA