РІВНЕ (QHA) -

На вулиці Курчатова у Рівному в суботу, 7 січня, знайшли кілька фур із львівським сміттям. Судячи з усього, машини простояли на території стоянки кілька днів. Патрульні розповідають, що сміття мають везти у Дніпровську область. Але пояснень перевізники особливо давати не хотіли.

Депутати Рівненської обласної ради вже заявляли, що мер Львова Андрій Садовий має понести відповідальність за те, що сміття зі Львова везеться в інші області. Тому депутати вирішили звернутися до Кабінету Міністрів та Генеральної прокуратури з тим, щоб дали правову оцінку діям Садового. Звернення направлене і до самого глави Львова. Зокрема у заяві йдеться про те, що на території Рівненської області неодноразово було помічене львівське сміття — біля міста Дубно перекинулася фура із львівським сміттям, на території недіючого хлібокомбінату поблизу села Діброва Млинівського району було виявлене ​​стихійне звалище побутових відходів зі Львова, також непотріб знайшли і біля села Турковичі (за цим фактом прокуратурою розпочате розслідування). Відтак від Андрія Садового вимагають вжити термінових заходів щодо припинення вивозу твердих побутових відходів зі Львова.

Цікаво, що депутати Рівненської міської ради теж прийняли рішення заборонити ввезення сміття зі Львова. Але, як заявляв мер Рівного Володимир Хомко, таких фактів виявлено не було. Крім того, на рівненському сміттєзвалищі, за його словами, було встановлено відеоспостереження та укладений договір з поліцією щодо охорони для того, аби унеможливлювати подібні випадки.

На місці виявлення сміття у Рівному в суботу зібралися патрульні поліцейські, депутати та представники ТОВ «Санком». Як розповів один із патрульних, за товарно-транспортною накладною фури зі сміттям мали б везти у Дніпровську область, але не сказали, чому машини на даний час перебувають у Рівному. За інформацією депутата Рівнеради Святослава Євтушенка, перевізники пояснили, що фури стояли на приватній стоянці у відстої.

— Автомобілі стоять вже два-три дні. Для того щоб, можливо, надалі вивезти сміття кудись, припускає патрульний.

Поліцейські не могли викликати слідчо-оперативну групу, бо в даному випадку не вбачалося кримінального правопорушення.

Нагадаємо, 30 травня минулого року після пожежі на звалищі в селі Грибовичі під Львовом під час огляду місця події загинули троє співробітників ДСНС. Їх привалило сміттям. В результаті дводенної пожежі на звалищі прогоріли нижні шари сміття, що згодом і призвело до зсуву. Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на тому, що на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища потрібно два роки. За цей же термін місцева влада планує побудувати сучасний сміттєпереробний завод. До слова, останній обійдеться місту у 45-50 млн євро.

Нагадаємо, у Рівному затримали нетверезого полковника Генштабу за кермом.

ФОТО: патрульна поліція

QHA