КИЇВ (QHA) -

У громадян України, які відвідують Російську Федерацію, немає ніяких гарантій безпеки. Російський опозиційний політик і емігрантка Ольга Курносова розповіла кореспонденту QHA, як себе убезпечити, якщо необхідно перетнути кордон з Росією.

— Про те, що ви їдете на територію РФ, має знати Міністерство закордонних справ України. Тобто, поїздка має бути публічною. Якомога більша кількість друзів, родичів, навіть друзі у Facebook мають відстежувати кожен ваш крок, кожне пересування. Щоб не могло такого статися: вас, умовно кажучи, взяли на кордоні, відвезли до в'язниці, а про це ніхто не знає місяць, ви там сидите і нічого не відбувається.

Курносова підкреслила: для зустрічей з друзями і родичами з Росії краще обрати третю країну.

— Для мене насправді дико подумати, що сучасна Росія — це звичайна країна, і ти туди їдеш так, як до Туреччини. Ні, це не звичайна країна. Якщо туди їде українець, то це гірше, ніж якби він поїхав відпочивати на море в Сирію. Треба розуміти, що ти сам не можеш уявити, що там може статися. Якщо звинувачення у шпигунстві стосуються вже і багатих людей, то у відношенні до простих можуть придумати все, що завгодно. Я категорично не рекомендую їздити в Росію. Є багато інших країн, де можна зустрітися з друзями: наприклад, країни Балтії, Вірменія, Грузія та інші країни.

Раніше QHA повідомляло, що 13 червня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вирушила до незаконно ув'язнених в Росії українців.

Нагадаємо, ЧС-2018 триває у трьох містах Росії, де утримують в'язнів Кремля.

QHA