МОСКВА (QHA) -

В Росії правоохоронці прийшли з обшуком до журналіста Павла Нікуліна.

Постанову про обшук видав суд Калуги за статтею "Проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності". Сам журналіст пов'язує обшук з публікацією минулого року в журналі The New Times статті «З Калуги із джихадом», в якій він розповів історію росіянина, який воював у Сирії «за ісламську ідею».

За словами адвоката громадської організації «Відкрита Росія» Романа Климова, правоохоронці не дали йому сфотографувати постанову про проведення обшуку, у журналіста вилучили всю електроніку і футболки з логотипом журналу moloko plus, головним редактором якого він є.

Правозахисниця Валентина Дегтяренко повідомила, що Нікулін перебуває у статусі свідка, найближчим часом його відвезуть на допит.

Нагадаємо, що у червні минулого року суд оштрафував видання The New Times за публікацію Павла Нікуліна «З Калуги із джихадом». За словами журналіста, він хотів опублікувати свій матеріал у журналі Esquire, але редакція відмовилася від тексту після візиту співробітників ФСБ. При цьому головний редактор журналу Сергій Мінаєв заперечував, що до нього приходили ФСБшники.

Зазначимо, що в РФ обшуки у інакодумців стали звичною справою. Найяскравіше це проявляється в анексованому Криму, де силовики регулярно проводять обшуки у кримських татар.

Джерело: Медиазона

QHA