КЕРЧ / Керич (QHA) -

 

У Слідчому комітеті (СК) Росії зібрали інформацію про особу і захоплення 18-річного Владислава Рослякова, підозрюваного в масовому вбивстві у Керченському політехнічному коледжі.

Слідчі заявили, що перед нападом підліток зробив електронний фотоколаж.

На скріншот з екрану комп'ютерної гри, де вбивають віртуальних ворогів, він наклав зображення приміщень керченського коледжу. Зараз проводиться експертиза, яка має встановити, чи здійснював Росляков вбивства, керуючись цією схемою.

Слідство не виключає, що Росляков після бійні хотів підпалити коледж. У сумці при ньому, окрім решти набоїв, знайшли пляшку з "коктейлем Молотова".

Слідчі кажуть, що він часто відвідував сайти і форуми, де збиралися шанувальники серійних вбивств і неонацисти.

На аватарці у своєму Telegram Росляков використовував фото маніяка Анатолія Онопрієнка, який за сім років убив 52 людини і був засуджений до довічного терміну.

Свій аккаунт у Twitter Росляков назвав "Хочу померти".

Серед найбільш частих запитів, які він вводив у пошукові системи, були слова "дробовик", "терор", "терорист", "Сайга" (мисливська зброя), "ІДІЛ страти".

 

Нагадаємо, однокурсники Рослякова повідомляли, що юнак був дуже замкнутим, майже ні з ким не спілкувався і "виявляв інтерес до маніяків". З відкритих акаунтів у соціальних мережах, які, ймовірно, належали Владу, можна дізнатися, що у 2014 році він висловлював свої симпатії терористичному угрупованню "ДНР" і президенту РФ Володимиру Путіну.

Раніше стало відомо, що матір керченського стрілка Владислава Рослякова перебуває у психіатричній лікарні.

17 жовтня у Керченському політехнічному коледжі стався вибух і стрілянина. За версією Слідкому, їх влаштував студент коледжу, 18-річний Владислав Росляков, який, ймовірно, застрелився з рушниці. У результаті загинула 21 людина, включаючи підозрюваного.

 

Джерело: Коммерсант

QHA