МОСКВА (QHA) -

За дев'ять років рівень довіри росіян до новин на телебаченні знизився на 30%. Про це повідомляється в опитуванні «Левада-центру».

У 2009 році новинам на телебаченні довіряло 79% жителів РФ, проте у 2018 році цей показник становить лише 49%.

Росіяни почали більше довіряти інформації інтернет-видань — цей показник зріс з 7 до 24%.

Так, респонденти у віці від 18 до 24 років відповіли, що звертаються за інформацією до телебачення та інтернету практично однаково (54% і 49% відповідно).

Однак, 89% росіян старше 55 років відзначили, що дізнаються новини з телебачення і тільки 18% — з інтернету.

— Чим освіченіший і урбанізований респондент, тим частіше він звертається до Інтернету і соціальних мереж для отримання новин. Якщо новини з мережі отримує кожен другий респондент з вищою освітою і кожен другий житель Москви, то цей канал інформації користується популярністю тільки у кожного четвертого опитаного із середньою освітою і кожного четвертого сільського жителя, — йдеться у дослідженні.

QHA повідомляло, що у росіян різко зріс рівень ксенофобських настроїв. Найбільше росіяни не хочуть бачити у своїй країні циган — 32%. У РФ вважають «небажаними» китайців — 31% і в'єтнамців — 26%. До цього списку також потрапили українці. Якщо у 2017 році лише 8% опитаних заявили, що не хочуть бачити українців у РФ, то у 2018 році цей показник зріс до 17%.

QHA