САНКТ-ПЕТЕРБУРГ (QHA) -

Активісти провели пікети на підтримку політв'язнів кримських татар у Санкт-Петербурзі вчора, 18 липня. Про це повідомляється на сторінці «Стратегія-18. Петербург на підтримку кримських татар» у Facebook.

Пікети були присвячені політув'язненим кримським татарам, які знаходяться у так званому «списку Сенцова», звільнення яких стало умовою припинення голодування українського політв'язня Олега Сенцова.

— Ми, безумовно, вимагаємо звільнення всіх українських в'язнів, які стали політичними заручниками Кремля, заради яких Олег Сенцов пішов на такий надзвичайний захід, як безстрокове голодування, і його самого. Але у цей день ми традиційно звернули особливу увагу на тих з них, хто став жертвою проведеної в окупованому Криму політики репресій проти кримськотатарського народу, — йдеться у повідомленні.

Активісти вимагали припинити переслідування кримських татар, а також притягнути до відповідальності російську владу, яка проводить репресії щодо кримськотатарського народу.

— Ми вважаємо ганьбою для нашої країни практику використання у якості політичних заручників російської влади громадян України. Ми вимагаємо виконати умови Олега Сенцова, і звільнивши їх, зберегти йому життя. Ми вимагаємо звільнити його самого без усіляких додаткових умов. А для початку — до нього і до всіх українських громадян, які перебувають в російських в'язницях, мають забезпечити доступ офіційних представників України відповідно до норм міжнародного права.

QHA повідомляло, що суд у Санкт-Петербурзі заарештував активіста руху «Солідарність» Ольгу Смирнову на 5 діб за пікет на підтримку Олега Сенцова.

Раніше під час проведення Чемпіонату світу з футболу в Росії Ольга Смирнова також брала участь в акціях на підтримку Сенцова. Її декілька разів затримували, а також один раз помістили під адміністративний арешт.

QHA