САНКТ-ПЕТЕРБУРГ (QHA) -

Петроградський районний суд у Санкт-Петербурзі (Росія) ухвалив рішення заарештувати на дев'ять діб затриманого 2 червня активіста Асана Мумджі, який підняв український прапор. Про це повідомляється в групі «Група допомоги затриманим СПб» у Facebook.

Активіста заарештували під час акції на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.

— Суд визнав Мумджі винним в організації неузгодженого публічного заходу (ч. 2 ст. 20.2 КоАП) ... Мумджі разом з Ольгою Смирновою і Марією Кожеватовою затримали 2 червня поблизу будівлі Петроградського суду, коли вони стояли з українським прапором і плакатом на підтримку Олега Сенцова, — йдеться у повідомленні.

Активістку Марію Кожеватову заарештували на 15 діб, і вона оголосила голодування.

QHA повідомляло, що московська влада не дала своєї згоди на проведення акції на підтримку Олега Сенцова. Акцію планували провести 2 червня.

Нагадаємо, 1 і 2 червня відбулася всесвітня акція на підтримку Олега Сенцова. Участь в ній взяли 42 іноземних і 29 українських міст.

Олег Сенцов розпочав голодування 14 травня, вимагаючи від російської влади звільнити 64 українських політв'язнів. 29 травня український режисер дав згоду на підтримуючу терапію.

QHA