КИЇВ (QHA) -

Український режисер Олег Сенцов страждає від болю у нирках і в серці, повідомила український омбудсмен Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

Про це Денісова дізналася від адвоката в'язня Кремля. Денісова зазначає, що Олег Сенцов знаходиться зараз у медичній частині.

— У нього — проблеми з нирками і серцем. Олег п'є 3,5 літра води на день, і ще ставлять щоденні крапельниці. Це ще додаткові 2 літри, — написала Денісова.

Омбудсмен зазначила, що на 26-й день голодування в Олега стався напад болю і його відвезли до лікарні за межами колонії. Лікарі хотіли вдатися до примусового годування, але Олег був проти.

— Лікарі не наполягали через можливу розголосу і попросили забрати його назад в колонію разом з апаратом для примусового годування. За словами адвоката, в будь-який момент напад може повторитися ..., — написала Денісова.

Тим часом, російська колега Денісової Тетяна Москалькова цинічно назвала голодування Сенцова "лікувальним голодуванням". За її словами, Сенцов додав у вазі.

За словами російського омбудсмена, український режисер перебуває в неї на особливому контролі і його відвідує місцевий уповноважений з прав людини.

Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що Олега Сенцова можуть годувати примусово. Український омбудсмен звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Орєшнікова з проханням внести заяву щодо порушення прав українського режисера до Європейського суду з прав людини.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив після зустрічі з Москальковою, що він готовий подати прохання про помилування українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Росії.

QHA