СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

В окупованому Севастополі руйнується Володимирський собор через реконструкцію скверу, який знаходиться неподалік.

У 2013 році в соборі закінчили реконструкцію, проте з фасаду усипальниці, де поховані 11 російських адміралів і морських офіцерів, почало сипатися каміння.

Так званий глава департаменту капітального будівництва Михайло Демиденко заявив, що розбереться з ситуацією. Він зазначив, що випадання камыння може бути пов'язано з роботою віброплити, якою трамбують грунт.

— Зараз готують основу під майбутню укладання граніту. Треба її дуже добре утрамбувати, для цього використовується віброплита — це абсолютно нормальний ГОСТований механізм, призначений для ущільнення підстилаючого шару для подальшого облаштування фінішного гранітного поля. Робимо на совість, тому застосовуємо такі механізми. Подивимося, може змінимо технологію. Головне — визначити міру впливу на собор, вивчити ситуацію, — сказав він.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року Міністерство культури України звернулося до Міжнародної Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) та Міжнародного центру вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням у черговий раз вимагати від Російської Федерації припинити знищення української культурної спадщини на території окупованого Криму.

Джерело: Примітки

QHA