СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

Директор школи у селі Орлівка Нахімовського району Севастополя відмовилася відкрити клас з кримськотатарською мовою навчання. Про це у своєму Facebook повідомила юрист Ленура Енгулатова.

За її словами, з відповідним проханням до директора севастопольської школи Людмили Солошенко протягом травня – серпня 2018 року неодноразово зверталися батьки першокласників.

У відповідь директор школи заявила, що державне завдання з формування перших класів вона вже виконала, а для відкриття ще одного класу з кримськотатарською мовою навчання у неї нібито немає ні додаткового приміщення, ні вчителя початкових класів з правом викладання кримськотатарською мовою.

Представники адміністрації школи під час бесіди заявили, що навчання кримськотатарською мовою нібито негативно позначиться на успішності учнів, так як Єдиний державний іспит (ЄДІ) їм доведеться складати російською мовою.

— Батькам після бесіди з адміністрацією школи з труднощами вдалося подати заяви про організацію класу з навчанням рідною мовою, так як директор не хотіла їх приймати. І лише нагадування про порушення Федерального закону «Про порядок розгляду звернень громадян РФ» і адміністративної відповідальності, а також готовність батьків заактувати відмову посадової особи у прийомі заяв змусило Солошенко прийняти заяви від батьків. На сьогодні подано 9 заяв від батьків. Директор повідомила, що надасть письмову відповідь протягом 10 днів, тобто 5 – 7 вересня, коли діти почнуть навчальний рік, — зазначила юрист.

Раніше аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко повідомила, що в окупованому Криму скорочується викладання українською і кримськотатарською мовами. Вона зазначила, що у зв'язку із порушенням права на освіту рідною мовою Україна моніторить ситуацію на півострові й доносить інформацію до міжнародних організацій.

QHA