СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени і його захисника адвоката міжнародної правозахисної групи «Агора» Олександра Попкова на вирок "Залізничного районного суду Сімферополя".

Адвокат Семени зазначив, що журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його статті, що порушує свободу слова. Окрім того, його незаконно прослуховували і обшукували.

— Ми вважаємо, що є усі підстави для визнання порушень статей 10, 6 і 8 Європейської конвенції, тобто, втручання в особисте життя під час прослуховування і обшуку, несправедливий судовий розгляд, коли суд задовольнився висновками експертів ФСБ і відкинув висновки фахівців захисту. І головне: порушення свободи слова, коли журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його працю, за його статті, — пояснив адвокат Семени Олександр Попков.

Як відомо, "суд" оголосив рішення засудити журналіста на два з половиною роки ув'язнення умовно із забороною займатися публічною діяльністю.

 

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі щодо журналіста з Сімферополя Миколи Семени за опубліковані ним статті. Після допитів і обшуків Семену перевели у статус підозрюваного. 20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту.

На черговому засіданні 18 вересня кримська "прокуратура" вимагала для українського журналіста три роки позбавлення волі умовно і позбавлення права публічно виступати у ЗМІ.

 

Джерело: Новая Газета

QHA