СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Сьогодні у ході 35-го судового засідання продовжився допит свідка звинувачення Анохіна Ярослава Станіславовича — члена «народного ополчення», який з 2012 року був членом партії "Русское единство".

Анохін зазначив, що у переддень 26 лютого Сергій Аксьонов повідомив членам партії, що у нього була розмова з Рефатом Чубаровим, який нібито пообіцяв, що Меджліс не буде проводити мітинг біля Верховної Ради АРК.

На самому мітингу стояв біля міліцейського оточення біля входу в будівлю. Також бачив Рефата Чубарова і Сергія Аксьонова, що стояли на сходинках біля входу. За його словами, до Чубарова постійно підбігав міцний молодик у кепці, а потім щось кричав у натовп.

У якийсь момент до натовпу прихильників України влилася група людей слов'янської зовнішності з чорно-червоним "бандерівським" прапором. За його словами, учасники "проукраїнського" мітингу почали видавлювати учасників "проросійського" мітингу за межі двору, хтось розпиляв газ. Після того, як свідок опинився за межами двору, йому вдалося розшукати своїх братів, з якими він прийшов на мітинг. У молодшого з них були зламані ребра, і його відправили до лікарні, другий брат загубив кросівку, згодом її знайшли у дворі.

На думку свідка Анохіна, сесія депутатів не відбулася через мітинги і наступних подій перед Верховною Радою. Самого Ахтема Чийгоза він не бачив, про його дії нічого не знає.

Другим свідком звинувачення, допитаним цього дня, був Акімов Олексій Володимирович — на даний час заступник командира взводу Нацгвардії РФ. На момент подій 26 лютого працював охоронцем Аксьонова без трудового договору на добровільних засадах. За його словами, він здійснював охорону Аксьонова з кінця січня 2014 року. 25 лютого йому зателефонував колега, який повідомив, що Аксьонов наступного дня братиме участь у мітингу партії "Русское единство" біля будівлі Верховної Ради АРК і свідку необхідно прийти на площу перед будівлею до 12 години.

Коли свідок Акімов прибув, він побачив, що площа перед будівлею заповнена людьми з кримськотатарськими прапорами, а "ополченці" і міліція блокували доступ до внутрішнього двору Верховної Ради. За деякий час люди почали заповнювати внутрішній двір. У цей час вийшов Аксьонов і свідок його супроводжував, коли той пересувався по внутрішньому двору.

Агресію до Аксьонова учасники "проукраїнського" мітингу не виявляли. Ахтема Чийгоза свідок бачив, той стояв поруч із Чубаровим. Коли Аксьонов підійшов до них і висловив пропозиції щодо організації мітингів, Рефат Чубаров відповів відмовою, а Ахтем Чийгоз нічого не відповів. Більше нічого про дії Чийгоза свідок Акімов згадати не зміг. Близько 18 години свідок разом із Аксьоновим залишив місце проведення мітингу.

На цьому судове засідання було завершене. Наступне судове засідання відбудеться у вівторок 08.11, початок о 10:00.

Про хід 35-го судового засідання написав на своїй сторінці у Facebook адвокат Микола Полозов.

QHA