СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Учора, 18 липня, під час 144-го судового засідання у справі Ахтема Чийгоза був допитаний свідок Володимир Константинов, який на момент подій 26 лютого займав посаду голови Верховної Ради АРК, а зараз є головою «парламенту» окупованого півострова. Про це у відеозверненні розповів адвокат Микола Полозов.

За свідченнями Константинова, 25 лютого 2014 року ним було прийняте рішення про проведення позачергової сесії Верховної Ради АРК з постановкою двох питань: оцінка поточної політичної ситуації і звіт про діяльність уряду. Колишній голова ВР АРК повідомив, що у той же день він спілкувався з Чубаровим, Чийгозом і Смирновим, при цьому Чубаров вимагав перенесення сесії.

Вранці 26 лютого, ще до початку масових заходів, Константинов з'явився на робоче місце до ВР АРК.

За його словами, 26 лютого Меджліс проводив несанкціонований мітинг, на який не було отримано дозволу, хоча в той період, за українським законом, діяв тільки повідомний порядок проведення масових заходів. Відповісти на питання, чи проводився мітинг «Русского единства» у відповідності до закону або чи партія не подавала повідомлення, Константинов відповісти не зміг.

Свідок додав, що Ахтема Чийгоза у день мітингу він не бачив, проте зазначив, що учасники мітингу перешкоджали проходу депутатів до будівлі Верховної Ради, а частина нардепів, які перебували в будівлі, була заблокована в кабінетах.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується в слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає в рамках сфальсифікованої «сутички 26 лютого».

ФОТО: інтернет

QHA