КИЇВ (QHA) -

У справі про конфіскацію грошей, викрадених організованим злочинним угрупуванням (ОЗГ) на чолі зі збіглим екс-президентом України Віктором Януковичем, є 30 судових вироків. Про це під час засідання парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони сказав генпрокурор Юрій Луценко.

Онлайн трансляцію засідання веде РБК-Україна.

— Слідство тривало майже три роки. За півроку моєї роботи я зрозумів, що слідство йде хибним шляхом. Арбузову оголосили звинувачення і матеріали цього звинувачення навели мене на думку, що суд може легко зняти статтю про перевищення службових повноважень на недбалість, що призвело б до зняття арешту з усіх коштів і вони б вільно пішли до членів ОЗГ Януковича — сказав Луценко.

Він зазначив, що після цього справу передали прокурору Костянтину Кулику.

За словами генпрокурора, на разі існує 30 вироків судів, за якими засуджено 30 осіб — учасників злочинної схеми розкрадання і відмивання $1,5 млрд. коштів — від керівників маленьких підприємств до першого заступника міністра економіки. Усі вони засуджені і визнані членами ОЗГ Януковича.

Луценко розповів, що слідство встановило причетність понад 500 українських та іноземних підприємств, які брали участь у розкраданні і відмиванні коштів.

Нагадаємо, раніше QHA повідомляло, що Янукович готовий відповісти на запитання Оболонського районного суду Києва щодо анексії Росією Криму у лютому — березні 2014 року.

Юрій Луценко також заявив, що найближчим часом завершиться досудове розслідування у справі про розстріли на Майдані у 2014 році щодо колишніх високопоставлених чиновників режиму екс-президента Віктора Януковича та його особисто.

QHA