СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Кількість релігійних громад в Криму після анексії півострова Росією зменшилася з 2200 релігійних громад до 800 офіційно зареєстрованих окупаційною владою, йдеться у звіті Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF).

У повідомленні наголошується, що Українська православна церква Київського патрархата (УПЦ КП) не пройшла реєстрацію, так як не визнала російську анексію Криму, також поза законом залишилася і Греко-католицька церква півострова.

З 2014 року п'ять церков УПЦ КП були закриті або передані іншим громадам.

Також незаконною була визнана громада Свідків Єгови, так як у червні 2017 року Верховний суд РФ заборонив діяльність цієї групи на території Росії. Таким чином, 22 місцеві осередки громади, прихожанами яких є 8 тисяч осіб, також стали поза законом.

Троє членів громади Свідків Єгови були оштрафовані на 85 доларів через участь в богослужінні.

Також у лютому і квітні 2017 року пастори громади адвентистів і євангелістів отримали штрафи у розмірі приблизно 850 доларів за "відсутність вивісок", що позначають їхні місця справляння культу.

Раніше повідомлялося, що в майбутньому Українська православна церква Київського патріархату може піти у підпілля в окупованому Криму.

Нагадаємо, правозахисники презентували доповідь про порушення релігійних прав в Криму.

Джерело: www.uscirf.gov

QHA