ВАШИНГТОН (QHA) -

24 травня у Вашингтоні відбувся показ документального фільму "Мустафа" про лідера кримськотатарського народу, народного депутата Мустафу Джемілєва. Показ стрічки відбувся у головному офісі Національного фонду демократії (National Endowment for Democracy).

Після перегляду документального фільму відбулася дискусія про ситуацію з дотриманням прав людини в анексованому Криму, репресії щодо кримських татар на півострові.

Окрім самого Мустафи Джемілєва у заході взяла участь голова правління громадської огранізації КримSOS Таміла Ташева, науковий співробітник Гарвардського університету Паула Добрянські та представник Державного департаменту США Йорган Ендрюс.

У своєму виступі Ташева зазначила, що голодування Мустафи Джемілєва було найдовшим в історії людства — воно тривало 303 дні.

— Сьогодні в Росії, в сучасному ГУЛАГу, голодує український режисер Олег Сенцов, якого Російська Федерація посадила у в'язницю на 20 років за нібито терористичну діяльність. Він сказав, що буде йти до кінця, поки не будуть виконані його вимоги. Він голодує не за своє визволення, а за звільнення всіх українських політв'язнів, яких зараз вже більше 70-ти. Ми маємо зробити усе від нас залежне, щоб Олег Сенцов не помер у в'язниці, — зазначила вона.

Відзначимо, у Вашингтоні Мустафа Джемілєв був нагороджений медаллю "За служіння демократії" Національного фонду демократії (NED), заснованого Конгресом США.

Цю нагороду вручали видатним людям, серед яких Лех Валенса, Вацлав Гавел, Далай Лама та інші.

Раніше QHA повідомляло, що Мустафа Джемілєв зустрівся у Вашингтоні з представниками Адміністрації США, конгресменами, сенаторами та експертами.

Ключовими темами зустрічей стали відновлення територіальної цілісності України, боротьба з порушенням прав і свобод людини в тимчасово окупованому Росією Криму, а також підтримка кримськотатарського народу і українських активістів на півострові, зокрема у контексті звільнення політичних в'язнів, яких окупанти утримують в Криму і на території РФ .

QHA