ВАШИНГТОН (QHA) -

У США збирають підписи під петицією із закликом до адміністрації президента США прискорити звільнення українського політв'язня Олега Сенцова. Петиція опублікована на сайті Білого дому.

Так, якщо до 8 вересня це звернення підтримає 100 тисяч чоловік, то в адміністрації Білого дому зобов'язані зробити офіційну заяву щодо українського політв'язня.

— Європейський парламент уже звернувся до Володимира Путіна щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших політв'язнів. Тепер настав час для Америки висловитися. Ми настійно закликаємо наш уряд зайняти тверду позицію з цього питання і використовувати усі важелі, щоб вимагати негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів у Росії, — йдеться у документі.

Наразі петицію підписали 32 тисячі чоловік з необхідних 100 тисяч. Підтримати українського політв'язнів можна з будь-якої країни світу.

Нагадаємо, Державний департамент США закликав РФ негайно звільнити Сенцова. Прес-секретар Держдепу Хізер Нойерт заявила, що влада США стурбована станом здоров'я українського політв'язня.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що в українських політв'язнів Олега Сенцова і Володимира Балуха погіршився стан здоров'я. Віце-спікер зазначила, що Кремль не зацікавлений у вирішенні проблем з політв'язнями.

QHA