АНКАРА (QHA) -

 

Заступник міністра закордонних справ Туреччини Седат Онал викликав до МЗС посла Саудівської Аравії в Анкарі Веліда бін Абдулькеріма аль-Хірейджі у зв'язку зі зникненням у Стамбулі саудівського журналіста Джемаля Кашикчи. Про це повідомляють турецькі ЗМІ.

Заступник голови МЗС Туреччини заявив, що Анкара "зацікавлена ​​у повній співпраці" у зв'язку зі зникненням Кашикчи.

Журналіст The Washington Post Джемаль Кашикчи 2 жовтня прибув до консульства Саудівської Аравії у зв'язку з оформленням документів для укладення шлюбу. Про це розповіла ЗМІ його наречена Хатідже Ченгіз.

Перед цим Кашикчи їй сказав: "Якщо зі мною що-небудь станеться — звертайся до відповідних органів".

На вході у журналіста забрали мобільний телефон. З того дня про долю Кашикчи нічого не відомо.

Консульство Саудівської Аравії заявило, що журналіст залишив будівлю.

Турецькі правоохоронні органи почали розслідування за фактом зникнення Кашикчи.

7 жовтня, агентство Reuters, з посиланням на свої джерела, розповсюдило повідомлення, що поліція розглядає версію вбивства журналіста в будівлі консульства. Як відзначають турецькі ЗМІ, в день зникнення Кашикчи до Стамбулу прибула група громадян із Саудівської Аравії у складі 15 осіб, яка у той же день залишила місто. За версією ЗМІ, Кашикчи або вбили в будівлі консульства, або таємно вивезли з Туреччини.

Кашикчи відомий своєю критикою на адресу уряду Саудівської Аравії. Останнім часом він мешкав у США, видавався в газеті The Washington Post, але часто приїздив до Туреччини.

Джемаль Кашикчи народився у 1958 році в Медині (Саудівська Аравія). У 1985 році він закінчив університет Індіани у США, після чого повернувся на батьківщину. У 1991 — 1999 рр. працював у газеті "Аль-Мадіна", бував в Афганістані, брав інтерв'ю у колишнього лідера "Аль-Каїди" Усами бен Ладена. Він також працював в англомовній газеті "Аль Ватан". Його звільнення з газети пов'язали з критичними статтями на адресу релігійного устрою королівства Саудівська Аравія.

QHA