СТАМБУЛ (QHA) -

У зв'язку з Міжнародним днем ​​прав людини у турецькому Стамбулі 10 грудня за організації Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар пройшла акція протесту проти утиску прав людини у Криму, тиску на кримськотатарський народ і незаконної анексії українського півострова Росією.

До протесту приєдналися приблизно 500 небайдужих громадян, а також члени і представники філій Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар з різних міст Республіки.

Ходою учасники протесту з плакатами «Ватан, Міллєт, Кирим», «Вчора Сталін, а сьогодні Путін», «Поверніть викрадених», а також з кримськотатарськими прапорами пройшли до Генерального консульства РФ у Стамбулі.

Після того, як мітингувальники віддали шану загиблим співвітчизникам, проспівали національний кримськотатарський гімн і зачитали дуа перед будівлею російського консульства, представник Молодіжного комітету Товариства зачитав заяву для преси.

— Після варварської окупації невід'ємної частини України Криму Російською Федерацією 2014 року півострів став військовою базою, а на його території були посіяні страх і занепокоєння, спрямовані проти людей, що проживають на ньому. З моменту незаконної анексії до сьогодні триває обмеження і порушення прав людей і зокрема кримських татар,  йдеться у заяві.

Також у прес-заяві були озвучені і основні вимоги кримських татар, які проживають у Турецькій Республіці, серед яких негайний вихід Росії, яка продовжує практикувати репресивну політику до сьогодні, з території незаконно окупованого Криму, відновлення демократичних свобод і автономії у складі України, розслідування всіх випадків порушення прав людини, тисків і вбивств міжнародною слідчою комісією, а також винесення покарання Володимиру Путіну міжнародним судом.

Протест закінчився покладанням чорного вінка головою Товариства біля російського консульства.

QHA