КИЇВ (QHA) -

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв представив журналістам один із пунктів обігріву в Оболонському районі столиці. На даний момент всього відкрито 30 приміщень, призначених для обігріву киян, повідомляє кореспондент QHA.

— На сьогодні в столиці розгорнуто 30 пунктів обігріву. З них 11 є цілодобовими. Наш потенціал — 50 пунктів обігріву, тобто зараз ми моніторимо попит на таку послугу, і якщо буде необхідно відкрити ще 20 пунктів, ми це зробимо. Ці пункти розміщені в установах охорони здоров'я, ЖЕКах і центрах соціального захисту. Звичайно, в них підтримується відповідна температура, там можна погрітися, попити чай і отримати першу медичну допомогу. Такі пункти будуть діяти протягом усього періоду холодної погоди, — зазначив Петро Пантелєєв.

За його словами, пункти обігріву відрилися тільки сьогодні. Працівники КМДА будуть спостерігати за їх відвідуваністю, щоб київське керівництво вирішило, відкривати нові пункти або ж, навпаки, закривати незатребувані.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій від КМДА Роман Ткачук уточнив, що у пунктах обігріву є аптечки і постійно знаходиться черговий представник від «Червоного хреста».

— Будь-який киянин, який зайшов сюди, може не тільки зігрітися. Також представник «Червоного хреста» може надати йому першу медичну допомогу. Якщо є необхідність, то співробітники пункту обігріву викликають швидку допомогу або поліцію. У кожному пункті обігріву є аптечки. Ніхто ніяких лікарських заходів проводити не буде, але підтримати життєдіяльність людини до прибуття швидкої допомоги вони зможуть, — розповів Роман Ткачук.

Він зазначив, що працюють у пунктах обігріву, обслуговуючи замерзлих людей, співробітники ЖЕДів.

За його словами, міська влада домовилася з патрульної поліцією, щоб вона вела спостереження за всіма пунктами обігріву, особливо за цілодобовими. Адже питання охорони важливе.

Крім цього, при виявленні в підземних переходах або інших місцях бездомних поліцейські повинні доставляти їх до пунктів обігріву, щоб люди не замерзли на смерть.

Бажаючим киянам пропонують приносити допунктів обігріву теплий одяг, ковдри та інші речі, необхідні для того, щоб людина могла зігрітися.

Голова Оболонської організації товариства «Червоного хреста» Лариса Кирієнко розповіла, як їх представники надають першу медичну допомогу замерзлим.

— Так як у нас зменшився колектив, ми чергуємо тільки в сильні морози. Пункти працюють цілодобово, відповідно, людина може тут знаходиться вночі і залишатися досить тривалий час. На Виноградарі діє цілодобовий пункт обігріву та є центр соціального партнерства, де бездомні можуть переночувати.

Вона додала, що представники «Червоного хреста» щорічно беруть участь у подібних заходах, але раніше вони ставили намети біля пожежних частин, а зараз чергують у стаціонарних пунктах. Щороку організація забезпечує пункти обігріву медикаментами та продуктами харчування. Щоправда, в цьому році їжу надали благодійні організації.

— А ми привезли ковдри і теплий одяг для того, щоб людина могла зігрітися, переодягнувшись. На даний момент аптечка невелика, але вона постійно поповнюється. Туди входять ліки від застуди, таблетки при підвищеному тиску, при серцево-судинних захворюваннях і при отруєнні. Також є антисептики, якщо потрібно обробити рану або надати первинну допомогу при більш складному пораненні, поки не приїде швидка допомога. Ми визначаємо ступінь обмороження і, якщо є така необхідність, викликаємо швидку, — каже Лариса Кирієнко.

За її словами, люди без певного місця проживання приходять до стаціонарних пунктів обігріву, що працюють цілодобово, виключно в сильні морози, і ночують там. Деякі з них у зимовий період, щоб вижити, лягають до лікарні.

ФОТО: інтернет

QHA