КИЇВ (QHA) -

У Києві оголошуватимуть траур під час похорону киян, які загинули в зоні бойових дій на Донбасі. Таке рішення ухвалили під час пленарного засідання Київської міської ради.

Рішення підтримало 87 депутатів. Так, в дні похорону в столиці будуть приспускатимуть державний прапор з траурною стрічкою на будівлях місцевого самоврядування, комунальних підприємств і організацій.

— Сьогодні до сесійної зали прийшли сім'ї загиблих в АТО киян. Для них це важливо — знати, що усе місто поділяє з ними траур, підтримує їх і розуміє, що їхні рідні пожертвували життям, щоб кожен з нас відчував себе у безпеці. І ми не маємо права залишати родини наших захисників наодинці з горем. Проголосований проект рішення містить досить м'які рекомендації для підприємств і організацій з проведення розважальних заходів у дні трауру, враховуючи, що столиця приймає багато міжнародних спортивних і культурних заходів, які неможливо ситуативно скасувати. Однак цілком можливо позначити дні жалоби траурними стрічками або хвилиною мовчання, — цитує прес-служба Київської міської ради автора проекту, депутата фракції «Солідарність» у Київраді Вадима Сторожука.

Київська міськрада звернулася до столичних організацій і підприємств усіх форм власності з пропозицією підтримати це рішення.

Нагадаємо, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що наразі зниклими безвісти на Донбасі вважаються 300 осіб. Вона також зазначила, що Росія не відповідає на ініціативу української сторони щодо передачі 23 засуджених за злочини проти територіальної цілісності України росіян для звільнення політв'язнів Кремля.

QHA