КИЇВ (QHA) -

Батьки школярів у Набережних Челнах отримують в месенджерах повідомлення із закликом відмовитися від обов'язкового вивчення татарської мови у школах.

— Вимагайте у керівництва шкіл навчання ваших дітей за навчальним планом, в якому немає татарської взагалі! Пишіть відмови від вивчення татарської мови, якщо ви, звісно, не хочете, щоб ваша дитина займалася рідною російською мовою дві години на тиждень, а нерідною татарською шість годин, йдеться у повідомленні, яке потрапило до редакції видання Avdet.

Автори послань радять батькам не підписувати документи про згоду на вивчення татарської мови.

— Не йдіть на поводу у вчителів і директорів шкіл. Вимагайте повної відмови від нерідної мови (татарської), пишуть автори-аноніми.

Крім цього, в текстах повідомлень містяться попередження з посиланням на указ президента РФ Володимира Путіна про перевірки в Татарстані прокуратурою дотримання прав російськомовних дітей.

Політолог Аббас Галлямов вважає, що після перевірок Рособрнадзора і Генпрокуратури РФ у Татарстані можуть скасувати обов'язкові уроки татарської мови.

— Звісно, Татарстану доведеться поступитися. І це буде черговий удар по позиціях керівництва республіки. Москва вчергове продемонструє, що не має наміру зважати на його думку, сказав Галлямов у коментарі Inkazan.

На сайті Кремля 28 серпня опубліковано перелік доручень президента Росії Володимира Путіна за підсумками засідання ради з питань міжнаціональних відносин, яке відбулося 20 липня у Йошкар-Олі.

Глава держави доручив Генеральній прокуратурі РФ спільно з Рособрнадзором провести перевірку, як у суб'єктах РФ дотримуються права громадян на добровільне вивчення рідної мови і державних мов республік.

Керівництву регіонів доручено організувати навчання російській мові на рівні, затвердженому міністерством освіти Росії, підвищити якість викладання. Глави регіонів повинні проконтролювати, щоб у школах за загальноосвітніми програмами національні мови республік діти вивчали виключно на добровільних засадах за вибором батьків.

ФОТО: інтернет

QHA