ХАРКІВ (QHA) -

Суть акції полягає в тому, що харків'янам пропонують безкоштовно здати перегорілі люмінесцентні і так звані «економні» лампочки. На думку авторитетних експертів і активістів, утилізація подібних ламп освітлення разом з іншими твердими побутовими відходами призводить до катастрофічного забруднення навколишнього середовища. Пари ртуті і важкі метали, що містяться у відпрацьованих лампах, отруюють землю і повітря не тільки навколо сміттєвих полігонів, а й у дворах біля сміттєвих контейнерів і навіть у квартирах, де лампочка може розбитися.

Окрім лампочок увага екологів зосереджена на утилізації батарейок, а також інших небезпечних відходів.

- На практиці в Україні, і в Харкові зокрема, не існує систематичної роботи щодо утилізації небезпечних відходів, - каже Артем Костецький, голова ГО «Добра воля», організатор акції. - Крім того, Харків посідає третє місце в Україні по створенню шкідливих відходів.

Буквально за першу годину проведення акції волонтерами було зібрано два ящики різних ламп і кілька каністр з батарейками.

Довідково. Утилізацією і переробкою небезпечних відходів, зокрема енергозберігаючих ламп, в Україні займаються всього кілька приватних підприємств. На думку екологів, брак фінансування не дозволяє цим підприємствам налагодити розвинену систему прийому використаних ламп. Крім того, лампи і ртутні термометри в нашій країні приймаються на переробку лише від юридичних осіб, що створює додаткові проблеми щодо утилізації таких відходів.

QHA