КИЇВ (QHA) -

У Києві на Майдані Незалежності почалася акція на підтримку Меджлісу кримськотатарського народу.

Висловити підтримку Меджлісу вийшли представники кримськотатарського народу, міжнародних та українських правозахисних організацій, народні депутати України, громадські активісти.

Зараз на центральній площі столиці зібралося понад 30 осіб, передає кореспондент QHA. Активісти тримають українські та кримськотатарські прапори.

Член Меджлісу кримськотатарського народу, генеральний директор громадської благодійної організації Фонд "Крим" Різа Шевкієв відкрив захід. У своєму виступі він звернувся до всіх міжнародних структур із закликом посприяти у захисті корінного народу анексованого півострова — кримських татар.

У ці хвилини вони проводять ганебне судилище, яким хочуть заборонити діяти на території Криму виконавчому органу кримських татар Меджлісу. Тим самим вони хочуть заборонити кримськотатарський народ, заявив він.

Різа Шевкієв закликав посилити економічні санкції проти агресора.

Спікер зовнішньополітичного відомства України Маріанна Бетса зазначила, що МЗС у свою чергу зробить все можливе для міжнародного захисту кримських татар.

Я сьогодні теж кримська татарка, бо те, що діється сьогодні в окупованому Криму незаконно і неприйнятно. Ми закликаємо Росію припинити репресії проти кримських татар. Всі ці злочини ми передамо в ООН, заявила вона.

Координатор Громадянської блокади Криму Ленур Іслямов запевнив, що у питанні захисту кримськотатарського народу повинна стояти ініціатива самих кримських татар.

У кожному вашому серці має сидіти дух того патріота, якому буде не соромно дивитися в очі своїм онукам, зазначив він.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до співвітчизників рідною мовою. Виступаючи перед ЗМІ, він нагадав, що ні кримські татари, ні український народ ніколи не визнають анексію Криму.

 Після сьогоднішнього рішення більше двох з половиною тисяч кримських татар підпадають під статус екстремістів. Але ми готові до цього рішення, всі кримські татари залишаються вірними своїй землі і свому народу та Україні.

Також учасники мітингу вшанували пам'ять жертв розстрілів єврейського народу в Бабиному Яру хвилиною мовчання.

Крім того, правозахисники з організації Amnesty International почали збір підписів на підтримку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого ця організація визнала в'язнем совісті, і члена Світового конгресу кримських татар Ервіна Ібрагімова, який став жертвою насильницького зникнення у травні 2016 року.

Захід у Києві проходить одночасно із засіданням суду в Москві, на якому має бути прийняте остаточне рішення про заборону представницького органу кримських татар.

Організатори повідомляють, що подібні акції пройдуть сьогодні в різних країнах світу біля посольств Російської Федерації.

Нагадаємо, що 26 квітня так званий Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території Російської Федерації і на території захопленого нею півострова Крим.

Україна має намір оскаржити рішення РФ про заборону Меджлісу кримськотатарського народу в Європейському суді з прав людини.

QHA