ЕСКІШЕХІР (QHA) -

У турецькому місті Ескішехір, за сприяння місцевого відділення Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар Туреччини, відзначили національне кримськотатарське свято Тепреш.

Як повідомили у Товаристві культури, тридцять друге за ліком свято Тепреш провели у місцевому парку Коджакир.

Святковий захід відвідав мер міста Йилмаз Буюкершен, депутати парламенту Туреччини, глава міського району Одунпазари Казим Курт, глава Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар Ескішехір Еврен Олджай, голова Фонду розвитку Криму Уміт Шилліт, жителі міста.

Гостей заходу порадували музиканти з Криму, танцювальна група кримськотатарської діаспори. У рамках свята відбулися змагання з боротьби куреш.

Депутат парламенту Туреччини Утку Чакирозер висловив подяку кримськотатарській громаді за організацію святкового заходу.

— Ми дуже раді розділяти нашу загальну культуру з кримськотатарським народом. Радісно, ​​що вже 32 роки поспіль у нашій країні таким чином відзначають свято Тепреш. Нехай наша єдність, наше братство стане прикладом для всієї Туреччини та світу. Нехай ця єдність пошириться і в інші країни світу. Я бажаю свободи нашим кримським братам, які перебувають за тисячу кілометрів звідси, нехай їхня боротьба принесе їм перемогу. Я хотів би, щоб усі знали, що наша партія (опозиційна Республіканська Народна партія — ред.) надасть підтримку всім позитивним рішенням уряду щодо кримськотатарського народу.

Голова Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар Ескішехір Еврен Олджай заявив:

— Ми завжди разом з кримськими татарами, які проживають в Криму. І ми надамо їм будь-яку підтримку. Я передаю їм наші вітання, і нехай вони завжди пам'ятають, що ніколи не залишаться одні у своїй боротьбі.

Відзначимо, Тепреш — національне свято кримських татар, яке йде наступним за Хидирлезом. У цей день організовують різні ігри (боротьба куреш, дитячі змагання). У будинках готують частування, запрошують родичів.

QHA повідомляло, що 7 липня у турецькому місті Кириккалє також відбулися святкування з нагоди свята Тепреш.

QHA