БАКУ (QHA) -

У тюркських країнах відбулися заходи, присвячені Голодомору 1932 — 1933 рр. Ініціатором заходів став Всесвітній конгрес українців. Зокрема, пам'ять жертв Голодомору вшанували в Азербайджані, Казахстані та Узбекистані.

В Азербайджані відповідні заходи відбулися 9 вересня. У них взяв участь посол України в Азербайджані Олександр Міщенко, співробітники дипкорпусу, члени організації імені Івана Франка, члени Всесвітнього конгресу українців.

Посол України заявив, що у результаті Голодомору загинули мільйони українців. У рамках заходу діти прочитали тематичні вірші, зачитали спогади свідків Голодомору.

10 вересня пам'ять жертв Голодомору вшанували у столиці Казахстану — Астані. У заході взяли участь представники української діаспори.

У церкві Святого Йосипа запалили поминальні свічки, а в посольстві України в Астані показали документальний фільм про події 1932 — 1933 рр. Як заявив посол України в Казахстані Іван Кулеба, у більш ніж 20 країнах світу Голодомор визнаний геноцидом українського народу.

У свою чергу, керівник Інституту історії Республіки Казахстан Амангелді Кашкимбаєв провів паралелі Великого голоду в Казахстані та Голодомору в Україні. Він закликав не забувати про ці трагедії. Також пам'ятні заходи відбулися у Павлограді та Караганді.

11 вересня в Узбекистані представники української і кримськотатарської діаспори, а також співробітники посольства України вшанували пам'ять жертв Голодомору і запалили 85 свічок, які символізують чергову річницю геноциду. Посол України в Узбекистані Юрій Савченко вшанував пам'ять жертв Голодомору, а також загиблих під час подій 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку.

Раніше повідомлялося, що 2 вересня в Анкарі з ініціативи Всесвітнього конгресу українців вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932 — 1933 рр.

В одній з католицьких церков турецької столиці з цієї нагоди провели поминальне богослужіння. У заході взяли участь представники посольства України в Турецькій республіці на чолі з послом Андрієм Сибігою, а також члени української і кримськотатарської громад.

QHA