ВІННИЦЯ (QHA) -

Вінницькі активісти вимагають розібратися із ситуацією навколо демонтажу пам'ятника Шевченку в центрі міста. Про це вони заявили на прес-конференції у Києві.

Мерія планує встановити на місці знесеного пам'ятника меморіал Героям Небесної Сотні, але місцеві активісти вважають його концепцію негідною пам'яті полеглих і наполягають на проведенні відкритого конкурсу на вибір місця і зовнішнього вигляду об'єднаного меморіалу героям Небесної Сотні, АТО і відомому поету.

Проти демонтажу пам'ятника Шевченку виступили і сім'ї Героїв Небесної Сотні, а на колективне звернення активістів заступник міського голови відповів, що адміністрація не ухвалювала рішення про демонтаж.

— Правоохоронці та влада не реагують. Вже надійшла заява від сімей Героїв Небесної Сотні, що вони проти таких дій зі встановлення пам'ятника, і що не можна нав'язувати вінничанам будь-які пам'ятники, — зазначила волонтер Світлана Бевза.

Після знесення пам'ятника його передали до однієї з вінницьких шкіл, а відповідальність за ситуацію навколо знесення бюста взяв на себе депутат міської ради від партії «Свобода».

У свою чергу, президент Фонду Т. Г. Шевченко Богдан Вуйко заявив на прес-конференції, що ситуацією навколо демонтажу пам'ятника Шевченку у Вінниці зацікавилися представники української діаспори в Ізраїлі та Німеччині.

— Шевченко завжди об'єднував людей в усьому світі. Близько 1400 монументів поетові встановлено у різних точках світу і тільки Вінниця стала єдиним містом в Україні, яке прибрало його, — зазначає він.

Вінницькі активісти також розповіли, що за час існування бюста, він неодноразово піддавався нападам вандалів, на що ніяк не реагували правоохоронці.

Раніше QHA повідомляло, що у Києві вперше за 15 років відчистили пам'ятник Шевченку.

QHA