ВІННИЦЯ (QHA) -

У Вінниці відбулося закриття шостого сезону роботи найбільшого в Європі світломузичного річкового фонтану Roshen.

Святкову церемонію «Назавжди вільна і незалежна» приурочили до 25-ї річниці незалежності та Дня захисника України.

Захід відвідали понад 10 тисяч вінничан та приїжджих. Серед почесних гостей були військові, які захищали Україну від російської агресії на Донбасі, а зараз проходять медичну реабілітацію в Вінницькому клінічному військово-медичному центрі Центрального регіону, їх демобілізовані колеги і волонтери.

Закриття сезону фонтану традиційно супроводжувалося масштабним концертом і шоу-програмою. Цього року вінничан розважали народний артист України Олександр Пономарьов, культова рок-група «Брати Гадюкіни» та відомий хіп-хоп-гурт «Танок на Майдані Конго» («ТНМК»).

Один із наймасштабніших заходів у житті міста пройшов за участю голови Фонду Петра Порошенка Марини Порошенко і народного депутата Олексія Порошенка.

Звертаючись до бійців, перша леді України подякувала їм за можливість жити і працювати на рідній землі, а їх сім'ям сказала теплі слова про підтримку, віру і любов. Марина Порошенко переконана, що «всі українці хочуть одного – зберегти мир і побудувати нову прогресивну Україну заради щасливого майбутнього наших дітей».

Світломузичний фонтанний комплекс Roshen почав роботу 4 вересня 2011 року. Він розташований у руслі річки Південний Буг, у районі острова Кемпа. За сукупністю характеристик фонтан є найбільшим в Європі й єдиним у світі з системою занурення під воду на зиму. Входить до десятки найбільш видовищних фонтанів світу. Фонтан має розліт струменів 140 метрів у довжину і висоту струменя понад 65 м. Він налічує шість програм тривалістю більше 20 хвилин і 8 коротких по 5-6 хвилин. Спеціально для деяких програм написана оригінальна музика.

Галина Панкратьєва

QHA