КИЇВ (QHA) -

Волонтерам, які допомагають біженцям із Донбасу та Криму, починають масово телефонувати невідомі з прихованих номерів і просити продати бази даних переселенців.

Як повідомляє Сегодня, невідомі в телефонній розмові намагаються домовитися про зустріч і обіцяють гроші за дані про адреси і телефони переселенців. У базах волонтерів є контактні телефони людей з Донбасу та Криму, які переїхали з окупованих територій, адреси їх теперішнього місця проживання, копії паспортів, свідоцтв про народження і навіть номери банківських карток. Волонтери відмовляються видавати цю інформацію невідомим.

Передбачається, що такі дзвінки пов'язані або з витівками аферистів, або з майбутніми місцевими виборами.

«Можливо, агітатори або самі кандидати таким чином хочуть сформувати свій електорат. Наприклад, можна агітувати або підкуповувати по телефону. Також дані можна використовувати для створення штучного інтересу до кандидата — підробляти соцопитування. Або навіть для фальсифікації виборів», — коментує ситуацію політолог Володимир Фесенко.

Волонтери ж вважають, що інформацію намагаються добути аферисти з метою використовувати її, наприклад, з метою отримання кредитів.

QHA