КИЇВ (QHA) -

У Європі за 2017 рік найбільше погіршилася ситуація у сфері свободи ЗМІ. Про це повідомляється в рейтингу свободи слова у світі, опублікованому міжнародною організацією «Репортери без кордонів».

Аналіз 180 країн показав, що у 42% країн працювати журналістами стало важче. Чотири з п'яти країн, в яких погіршилася ситуація зі свободою слова, знаходяться в Європі: Мальта (втратила 18 позицій і займає 65 місце в рейтингу), Чехія (втратила 11 позицій, 34 місце), Словаччина (опустилася на 10 позицій, 27 місце), Сербія (опустилася на 10 позицій, 76 місце).

У доповіді організації повідомляється, що саме в цих країнах провідні політики ображали і погрожували журналістам і піддавали їх юридичному переслідуванню.

Наприклад, у Словаччині глава уряду Роберт Фіцо дозволяв собі називати представників ЗМІ «брудними антисловацькими повіями», «ідіотами» і «гієнами». «Репортери без кордонів» відзначають, що в країні багатьма виданнями володіють місцеві олігархи.

Окрім цього, в рейтингу погіршилися позиції Польщі (- 4 позиції, 58 місце), Угорщини (- 2 позиції, 73 місце), Туреччини (- 2 позиції, 157 місце).

Найостанніші місця в рейтингу свободи слова у світі зайняли Китай (176), Сирія (177), Туркменістан (178), Еритрея (179) і КНДР (180).

У свою чергу Україна поліпшила свою позицію в рейтингу і посіла 101 місце.

Росія залишається на 148 місці, оскільки в ЗМІ поширюють урядову пропаганду, а деякі незалежні видання піддаються тиску з боку влади. В РФ у 2017 році посадили в тюрму більше 40 журналістів і блогерів, а п'ятьох примусово помістили до психіатричних установ.

QHA повідомляло, що Україна зайняла 29 місце у світовому рейтингу кращих армій за версією Global Firepower. Перше місце в рейтингу зайняла армія США, друге — Росія, третє — Китай. Під час складання рейтингу компанія враховувала 55 індивідуальних чинників.

Джерело: DW

QHA