СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Через дефіцит лікарів у Ялті медпрацівникам, які приїхали з інших регіонів півострова і з сусідньої Росії, можуть щомісяця виплачувати до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на оренду житла. Про це під час оперативно-господарської наради в "адміністрації" Ялти повідомив головлікар міської лікарні №1 Володимир Савельєв.

— Звичайно, у нас немає настільки жорсткого дефіциту кадрів, як в деяких районах у сільській місцевості Криму. Проте, ми відчуваємо гостру нестачу лор-фахівців, онкологів, анестезіологів і головне — дільничних терапевтів і педіатрів, — зазначив він.

 

За словами Савельєва, є потреба в деяких спеціалізаціях середнього і молодшого медичного персоналу. Однак головлікар сподівається, що цю проблему вдасться вирішити за рахунок випускників Ялтинського медичного коледжу.

Савельєв запевнив, що в Ялтинському регіоні діє російська федеральна програма "Земський лікар". Згідно з програмою, кваліфіковані лікарі, які прибули на роботу в населені пункти чисельністю до 10 тисяч чоловік на 5 років і довше, отримують 1 мільйон рублів на облаштування.

— Практично усі селища муніципального утворення відповідають умовам програми. Тому ми із задоволенням виплатимо по 1 мільйону через "міністерство охорони здоров'я" тим лікарям, які висловлять готовність працювати в медустановах у селищах Великої Ялти.

 

QHA повідомляло, що в Криму з моменту окупації значно скоротилася кількість лікарів і фельдшерів швидкої допомоги. У медичних навчальних закладах Криму також спостерігається нестача кадрів для роботи на "невідкладній", і для поповнення штату планують залучати фахівців з РФ.

 

Джерело: Крыминформ

QHA