МОСКВА (QHA) -

 

Український політв'язень, режисер Олег Сенцов, якого незаконно засудили в Росії, не припиняв голодування.

Про це російському агентству ТАСС сьогодні, 9 жовтня, повідомив уповноважений з прав людини у Ямало-Ненецькому автономному окрузі (ЯНАО) Анатолій Сак.

— Офіційно вам повідомляю, ніякої офіційної заяви щодо припинення голодування від Сенцова не надходило. Він ... так і голодує, — зазначив він.

За словами омбудсмена ЯНАО, стан здоров'я Сенцова «відносно задовільний».

— Наступного разу я планую його відвідати у листопаді, раніше не поїду.

Тим часом, як завив в ефірі радіо Hayat адвокат Сенцова Дмитро Дінзе, Сенцов не зобов'язаний повідомляти уповноваженого з прав людини у Ямало-Ненецькому автономному окрузі про припинення голодування.

За словами Дінзе, таку заяву Олег збирався написати начальнику колонії, де його тримають.

— Офіційна заява представника уповноваженого з прав людини у Ямало-Ненецькому автономному окрузі може й не надходила. Наскільки я знаю, Олег збирався зробити таку заяву, але написати начальнику колонії. Ніякому Саку він не зобов'язаний писати ніяких заяв.

 

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Олег Сенцов припинив голодування. За словами омбудсмена, такий крок означає, що політв'язень знаходиться у критичному стані.

Адвокат політв'язня Дмитро Дінзе оприлюднив листа Олега Сенцова, в якому він заявив про припинення голодування з 6 жовтня.

Сенцов зазначив, що в іншому випадку йому погрожують примусовим годуванням. За словами Сенцова, його мають намір годувати примусово у зв'язку з критичним станом здоров'я, а також патологічними змінами у внутрішніх органах.

 

У ЄС оприлюднили заяву про те, що Росія не надала Сенцову належного лікування під час голодування.

В'язень Кремля Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня 2018 року. Його вимога — відпустити всіх українських політв'язнів у РФ і анексованому Криму.

 

Джерело: ТАСС

QHA