ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

За робочу добу чергування на одного диспетчера в новому центрі припадає 100-120 викликів. Для порівняння, у Харкові та Дніпрі, де також вже функціонують подібні центри, на одного диспетчера припадає три сотні викликів. Зараз у запорізькому відділенні працює 24 диспетчера, по шість чоловік на одну добову зміну. Самі диспетчери зізнаються, що не один раз чують у слухавці одні і ті ж голоси:

— Основна відмінність єдиного диспетчерського центру екстреної медичної допомоги від традиційного, що діє на кожній з дев'яти міських медичних підстанцій, — це скорочення часу прийому виклику. Про це повідомляє директор єдиного диспетчерського центру екстреної медичної допомоги Костянтин Малашенко.

Щодо фінансової складової, начальник департаменту охорони здоров'я ОДА Вікторія Клименко зазначила, що на утримання центру в рік потрібно 1,7 млн ​​грн.

Сама реконструкція будівлі, в якому пізніше розташувався центр, стартувала чотири роки тому. Матеріальне забезпечення на нього дали 12 млн грн — один із запорізьких промислових комбінатів, і 8 млн грн — виділили з обласного бюджету.

До слова, на сьогоднішній день Центр планує обслуговувати близько півмільйона жителів з усієї області за один рік. У той же час, по всій області працює 25 підстанцій "швидкої". Допомогу у вигляді екстреного порятунку надають 154 бригади швидкої медичної допомоги.

QHA