ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Щоб підтримати захисника тварини, на судове засідання прибула не тільки запорізька громадськість, а й активісти з Дніпра і Києва.

Нагадаємо, нещасний випадок стався 9 лютого. Захищаючи собаку від колеги, який виявився живодером, 68-річний Заур Пруїдзе трохи не розрахував сил. Нападник помер у лікарні.

Зоозахисники кажуть, що не згодні з інкримінованою Пруїдзе статтею 115 — умисне вбивство. Вважають, що суд має перекваліфікувати висунуте обвинувачення у необхідні заходи самооборони.

— Я вважаю, що той вирок, який суддя висуває по 115-й статті замах на умисне вбивство абсолютно суперечить тому, що сталося насправді. Не були взяті до уваги коментарі Заура Пруїдзе, де він говорить, що оборонявся від нападника, який був із сокирою, каже засновниця Благодійного фонду «Маленькі серця» Юлія Петренко.

З киянкою Юлією Петренко солідарна і запоріжанка Наталія Івченко. Жінка вважає, що за знущання з тварин накладається штраф у розмірі 100 тисяч гривень:

Якби штрафували за знущання з тварин, то я думаю, що наступного разу людина б сто разів подумала перед тим, як знущатися з беззахисних істот.

До слова, в кінці грудня минулого року Анна Понятенко зареєструвала на сайті президента України електронну петицію про посилення покарання за жорстке поводження з тваринами.

Прошу посилити покарання за жорстоке поводження з тваринами, збільшити штраф (від 3000 гривень) і термін позбавлення волі (від 5 років), або примусово відправляти на лікування до психіатричної лікарні (від 3 років), написала Анна Понятенко.

Поки петиція набрала лише 138 підписів з 25 тисяч необхідних.

Після пережитого Заур Пруїдзе потрапив до лікарні у передінфарктному стані. Чоловік вже переніс дві операції на серці, йому потрібне подальше лікування.

Підтримують земляка і його співвітчизники-грузини, які провідували Заура в лікарні, а тепер очікують вироку суду, щоб координувати подальші дії.

— Я звернувся в середу в інститут Амосова з листом-проханням, щоб Заура взяли на лікування хвороби серця. У запорізькій лікарні, як це не парадоксально, Заур із хворобою серця перебував у терапевтичному відділенні. Вони відповіли, що готові його прийняти в будь-який час. А прокурор сказав, що не вважає за необхідне, щоб він лікувався у Києві в інституті Амосова, розповів Олександр Панченко, адвокат Заура Пруїдзе.

Сам же Заур Пруїдзе вдячний Апеляційному суду Запорізької області за відмову прокурору в апеляції про зміну запобіжного заходу на утримання під вартою. Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту обвинуваченому продовжений до 2 квітня поточного року.

Згідно ст. 299 КК України, знущання з тварин карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на термін до шести місяців. Якщо ж безчинство було скоєно у присутності малолітньої дитини, воно карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до двох років.

ФОТО: сайт 061, QHA

QHA