ОДЕСА (QHA) -

Одеський письменник, учасник АТО Валерій Пузік отримав престижну літературну премію «Смолоскип» — за книгу «Моноліт».

Пузік пробував себе у якості художника і з 20 років пише прозу.

Він зізнається, що премія стала для нього несподіванкою.

— Сьогодні мрія здійснилася: друга премія «Смолоскип» книзі, яка побачила світ місяць тому, і ця книга — «Моноліт». Як пояснити, про що вона? Сказати просто: «про війну» — не хотілося б. Тим більше вона не про війну (хоча війни у ній багато) і я вчепився в три слова з останнього оповідання: «Моноліт» — це книга про «наших мертвих вчителів», — повідомив він.

У коментарі QHA автор книги зазначив, що його твір не тільки про нашу сучасну війну, так як у ній є тексти, які були написані ще у 2012 році.

— "Моноліт" — це збірка з 13 оповідань, які охоплюють увесь час незалежності України — від босоногого дитинства у 90-х рр. до Революції Гідності, а саме бої на Грушевського, і до російсько-української війни на Донбасі. Умовний герой всіх текстів — людська пам'ять, зокрема, пам'ять людини, яка вмирає, або навіть померла, і це своєрідна хроніка подорожі духу в просторі і часі у невизначеність, — сказав він.

Валерій Пузік зазначив, що для нього самого книга "Моноліт" не є збіркою оповідань.

— "Моноліт" — це роман без головного героя і зовсім нещодавно я визначив, про що ця книга. "Моноліт" — це книга про "наших мертвих вчителів, — підкреслив він.

Видавництво «Смолоскип» було створено в еміграції. Після здобуття Україною незалежності, перенесло свою діяльність в Україну. У США «Смолоскип» видавав дисидентську і правозахисну літературу, а також твори українських письменників, репресованих сталінським режимом. В Україні «Смолоскип» видає дебютні книги молодих авторів. З 1993 року «Смолоскип» проводить конкурс для українських літераторів.

Нагадаємо, вручення премії відбулося вчора, 25 квітня.

Нагадаємо, 12 березня у Києві презентували книгу «#КримНаш. Історія російського міфу».

Автор книги — кандидат історичних наук, кримчанин Сергій Громенко. Його книга присвячена розвінчанню міфів про те, що «Крим — споконвічно російська земля, до якої кримські татари і українці не мають ніякого відношення, і яку Україні в обхід усіх законів подарував Хрущов».

QHA