КИЇВ (QHA) -

Україна як ніколи близька до появи власної помісної церкви, заявив президент країни Петро Порошенко, говорячи про підсумки зустрічі із Вселенським патріархом у Стамбулі.

За словами глави держави, він планує звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томас з автокефалії Православної церкви в Україні.

— Я можу вам оголосити приємну новину, що на сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної помісної церкви, — сказав Порошенко.

Президент також відзначив, що має намір просити Верховну Раду підтримати створення помісної церкви в Україні.

Разом з тим, президент запевняє, що єдина православна помісна церква не стане державною, і усі віруючі матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію.

Відзначимо, що статус помісної церкви передбачає її адміністративну незалежність від інших помісних церков. Автокефальна православна церква — це помісний інститут Церкви, із закріпленою за ним канонічною територією, на якій не мають діяти інші помісні Церкви.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що аналітик «Кримської правозахисної групи» і автор доповіді про порушення прав віруючих в Криму Олександр Сєдов у коментарі QHA повідомив, що в майбутньому Українська православна церква Київського патріархату може піти у підпілля в окупованому Криму.

QHA