КИЇВ (QHA) -

Україна очікує на збільшення частоти рейсів Київ — Стамбул, повідомив заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

За його словами, це стане можливим за умови надання українським авіакомпаніям необхідних їм слотів у новому аеропорту Стамбула, який відкриється наприкінці жовтня 2018 року.

Довгань зазначив, що вже зараз є збільшення дозволених частот для виконання регулярних пасажирських перевезень за маршрутом Одеса — Стамбул з 14 до 28 для кожної сторони.

— Ми, з нашого боку, дуже зацікавлені в нормалізації повітряного руху над Чорним морем. Це дозволить нам збільшити рівень безпеки польотів у регіоні і забезпечити дотримання норм ІКАО та міжнародного права у сфері цивільної авіації. Втім, це можливо тільки у разі, якщо ми спільно з Туреччиною створимо функціональний блок повітряного простору (FAB), який дозволить підвищити ефективність аеронавігаційного обслуговування та координації між провайдерами аеронавігаційного обслуговування, а також сприятиме впровадженню європейських вимог з безпеки польотів та ефективності аеронавігаційного обслуговування у згаданому регіоні, — пояснив він.

За його словами, питання створення FAB було вирішено винести на рівень міжурядової комісії окремо, без прив'язки до частот, оскільки турецька авіавлада не може вирішувати таке питання на своєму рівні.

— Це чисто політичне питання, рішення якого можливе тільки після узгодження на рівні вищого керівництва двох країн, — зазначив він.

Раніше QHA повідомляло, що Україна і Туреччина збільшують удвічі число авіарейсів за маршрутом Стамбул — Одеса.

Представники управління цивільної авіації Туреччини та Управління цивільної авіації України провели зустріч в Анкарі, під час якої обговорили питання збільшення кількості авіарейсів між двома країнами.

Джерело: Українська Правда

QHA