КИЇВ (QHA) -

Україна розраховує до кінця цього року домовитися про безвізові поїздки з чотирма країнами Латинської Америки — Колумбією, Мексикою, Перу та Уругваєм.

Про це агентству QHA повідомив заступник начальника управління консульського обслуговування-начальник відділу консульсько-правових питань Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергій Міняйло.

За словами Міняйло, про пришвидшення скасування візового режиму було домовлено під час нещодавнього візиту представників МЗС до регіону.

— Уругвай, Перу, Колумбія і Мексика. Туди нещодавно їздив директор нашого департаменту і там є певні домовленості щодо прискорення переговорного процесу і відповідно намагання вийти на підписання документу про безвізові поїздки громадян вже до кінця цього року.

Сергій Міняйло нагадав, що зараз без віз українці можуть їздити до 85-ти країн і Україна знаходиться на 30-му місці так званого паспортного індексу, що показує зручність подорожування з українським паспортом, тобто ту кількість країн, до яких українці можуть їздити без віз. Він також додав, що український МЗС працює над розширенням географії безвізових поїздок громадян. На сьогодні Україна веде перемовинии про скасування віз з країнами білого шенгенського списку, до якого входить 61 держава. За словами представника МЗС, Україна не концентрується на якомусь одному регіоні, а проводить перемовини з країнами Латинської Америки, Азії тощо.

— Ми намагаємося домовлятися про безвізові поїздки у рівній мірі, однак не з усіма регіонами це йде на одному й тому самому темпі, десь ми вже на завершальній стадії, десь ми тільки починаємо. Тому, не можна сказати, що ми націлилися на Латинську Америку — і до переможного кінця. Ні. У нас географія широка, з усіма партнерами ми ведемо діалог, але цей діалог на різних етапах близькості до мети.

Раніше повідомлялося, що Україна підписала договір про скасування візових вимог з Катаром. Торік візи були скасовані з ОАЄ. Безвізовий режим України з Євросоюзом запрацював з червня 2017 року.

QHA