КИЇВ (QHA) -

Україна готова передати 20 росіян, які утримуються в українських в'язницях, для того, щоб звільнити українських політв'язнів. Це питання обговорять 4 квітня у Мінську. Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по Донбасу Ірина Геращенко.

— Робоча група 4 квітня у Мінську ... Друге питання, яке ми будемо там піднімати, — це звільнення заручників. Українська сторона робить усе для того, щоб якомога швидше відбулася наступна хвиля звільнення заручників. Але для нас принципово, щоб ми могли звільнити не тільки тих, хто залишається на окупованій території, але й бранців Кремля, — зазначила вона.

За її словами, наша держава готова передати "20 росіян, які утримуються в українських в'язницях за порушення українського законодавства і участь у війні", для того, щоб звільнити українських в'язнів.

Раніше Геращенко заявила, що лікарі, міжнародні місії та уповноважений Верховної Ради з прав людини не можуть потрапити до політв'язнів в окупованому Криму.

Окрім цього, Геращенко стурбована голодуванням українського активіста Володимира Балуха, якого незаконно засудили на анексованому півострові.

QHA